Różne atrakcje Unieścia i okolic

Jedną z nadmorskich miejscowości, którą chętnie odwiedzają osoby chcące spędzić urlop nad Bałtykiem jest urokliwe Unieście, położone w województwie zachodniopomorskim. Popularność tego miejsca wynika głownie z atrakcyjnego ulokowania geograficznego.

Każdemu kto choć raz wybrał się na wybrzeże, pobyt nad morzem kojarzy się przede wszystkim z opalaniem się na plaży oraz wielogodzinnymi kąpielami. Również tu, ta forma spędzania czasu zyskała dużą popularność, co nikogo nie dziwi, gdyż miejscowość może poszczycić się wyjątkowo ładną plażą, która jest szeroka oraz piaszczysta. Wydzielone jest także kąpielisko, w którym można się bezpiecznie pluskać. Punktem bardzo chętnie odwiedzanym przez osoby spędzające urlop w tym kurorcie jest tamtejsza przystań rybacka. Kupimy tu świeże oraz wędzone ryby, jednak wiele osób przyciąga tam przede wszystkim możliwość przyjrzenia się z bliska kutrom, łodziom oraz sieciom.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pobyt nad morzem warto zawsze planować z wyprzedzeniem. Na szczęście w tej miejscowości baza noclegowa jest duża i wystarczy za pomocą internetu wyszukać i porównać pod względem ceny i komfortu noclegu (Unieście ➺ portal Meteor), które miasto nam proponuje.

Każda osoba spędzająca w Unieściu urlop powinna wybrać się także do oddalonego o zaledwie 3 km Mielna. To miejscowość, która jest znana z tego, iż w okresie wakacyjnym przez cały czas tętni życiem. Wieczorne dyskoteki przyciągają osoby lubiące zabawę, jednakże w ciągu dnia wzbudza zainteresowanie turystów z nieco innych przyczyn. Jednym z punktów miasta, które koniecznie trzeba zobaczyć jest liczący kilkadziesiąt lat Pomnik Jelenia. Ważnym punktem jest także Pomnik Morsa, którego historia jest jednak zdecydowanie krótsza. Osoby lubiące aktywność fizyczną powinny odwiedzić Park Linowy, w którym będą się dobrze bawić nie tylko dorośli, lecz również ich dzieci (na miejscu znajduje się trasa przystosowana do możliwości najmłodszych turystów).

Dodaj komentarz