Planując wyprawę do Stronia Śląskiego

Stronie Śląskie to wyjątkowej urody, miejscowość turystyczna na terenie ziemi kłodzkiej w województwie dolnośląskim. Pobyt w tym miejscu dostarcza nam nie tylko możliwości wypoczynku wśród malowniczego krajobrazu Gór Sudeckich, ale też ciekawej rozrywki, sprawiającej, że nasz urlop będzie znacznie bardziej wartościowy. Infrastruktura noclegowa (Stronie Śląskie) obejmuje hotele i prywatne ośrodki wczasowe, rozmieszczone w kameralnych miejscach miasteczka, które zapewniają spokój i przyjemny nastrój. Noclegi w Stroniu Śląskim to propozycja dla osób ceniących aktywność fizyczną, połączoną ze zwiedzaniem pięknych terenów pogranicza czeskiego.

Latem największą atrakcją tych terenów, jest sporych rozmiarów zbiornik retencyjny, przy którym zorganizowane jest strzeżone kąpielisko, wraz z całą oprawą sprzętu wodnego. Tu możemy cieszyć się słonecznymi dniami, wśród otaczających zalew lasów. Dodatkowo bezpośrednio stąd, możemy wybrać się na jeden z licznych szlaków turystycznych, spośród których część zaprowadzi nas do strategicznych miejsc w okolicy, w tym również na pobliskie szczyty – Śnieżkę, czy Czarną Górę.

Zimą natomiast dużym powodzeniem wśród turystów cieszą się tutejsze stoki narciarskie. Proponują one bowiem wygodne korzystanie z naśnieżanych i oświetlonych tras oraz wyciągów krzesełkowych. Ośrodek narciarski Czarna Góra to wysokiej klasy infrastruktura, z dbałością stworzona dla miłośników białego szaleństwa. Nie zapominajmy, że przez cały rok czekają na nas również inne atrakcje, spośród których warto wymienić tutejszą podziemną trasę po dawnej kopalni uranu, która otwarta była w drugiej połowie XX wieku. Kilka lat działalności pozostawiło po sobie ciekawe korytarze wraz ze sprzętem górniczym i ochronnym, niezbędnym do pracy górniczej.

W okolicy znajduje się również Jaskinia Niedźwiedzia, która sanowi część tutejszego rezerwatu przyrody. Jej wyjątkowość znana jest na całym kontynencie i opiera się na ciekawych wykopaliskach kostnych zwierząt plejstoceńskich. Wnętrze skrywa także pokłady białego marmuru oraz wyjątkowy mikroklimat. Tu zachwyci nas również fauna i flora. Wśród zabytków, podkreślić należy obecność budynku dworca kolejowego z roku 1897, kościół Matki Bożej Królowej Polski i Św. Maternusa z XIII wieku oraz drugiego ewangelickiego z roku 1915 i kaplicy Onufergo z XVIII wieku.

Stronie Śląskie to wyjątkowo urokliwe miejsce, w którym krajobraz zdeterminowany jest przez ciekawą szatę roślinna i malownicze górskie wzniesienia. Pobyt w tym miejscu zapewnia nie tylko wrażenia wizualne, ale i rozrywkę, zróżnicowaną w taki sposób, aby każdy turysta czuł się usatysfakcjonowany.

Dodaj komentarz