Ostródzkie molo i plaże nad jeziorem Sajmino

Ostróda jest nazwana stolicą Mazur Zachodnich. Miasto położone jest w obrębie pięciu jezior. Niewątpliwie jego atutem jest piękno krajobrazu i mazurskie czyste powietrze, które przyciąga rzesze turystów. Słysząc molo na myśl przychodzi nam Sopot ale równie cudowne jest w Ostródzie. To miejsce romantycznych spacerów i nie tylko. Można tu usiąść i wsłuchiwać się w szum fal i piękno jeziora Drwęckiego. W okolicach usytuowane są kawiarenki i restauracje więc jest to miejsce uczty nie tylko dla ducha ale także dla ciała.

Ostróda to bardzo atrakcyjny region pod względem turystycznym, przybywają tu ludzie ceniący sobie kontakt z przyrodą, chcący odpocząć od zgiełku, spalin, codziennego pośpiechu. Ostródzkie molo to wręcz idealny obiekt na spotkania w gronie rodziny czy przyjaciół, można tu spokojnie porozmawiać, a jednocześnie się zrelaksować. Jest to wyjątkowe miejsce gdzie warto przyjechać przede wszystkim ze względu na panującą tu atmosferę i nieziemskie widoki. Bardzo urokliwym miejscem znajdującym się w centrum samego pomostu jest ośmiokątna altana, która przyciąga turystów już samym wyglądem.

Będąc w Ostródzie warto zatrzymać się w hotelu Platinum. To bardzo nowoczesny, sportowy hotel z miłą obsługą i smacznym jedzeniem, posiadający sale zabaw dla dzieci. Tuż obok znajduję się aquapark oraz basen ”Perła”, więc z pewnością nie można przegapić takich atrakcji, będąc na wypoczynku z rodziną. Aquapark gwarantuje nam jacuzzi, sauny, grotę lodową, a nawet ”grzybka”, będącego idealnym miejscem na zabawę naszej pociechy. Noclegi, jakie proponuje nam Ostróda to szeroki wachlarz pensjonatów i agroturystyk. Osoby lubiące słońce znajdą coś dla siebie, a mianowicie plaże nad jeziorem Sajmino. Przygotowano tam zjeżdżalnie dla małych miłośników kąpieli oraz boisko do siatkówki dla nieco starszych, na którym systematycznie odbywają się mecze z nagrodami.

Koniecznie należy odwiedzić restauracje Columb, możemy tam zasmakować regionalnej kuchni w jakby całkiem nowej edycji. Ciesząc podniebienie pysznościami owej restauracji możemy delektować się równie pięknymi widokami na jezioro Drwęckie. Stamtąd ruszają statki do Starych Jabłonek czy też uroczego Elbląga. Ostróda to region bardzo rozwinięty pod względem sportowym – dlatego warto z tego skorzystać i spędzić aktywnie wolny czas mając przy tym okazję do zwiedzania interesujących miejsc i zapoznania się z miejscową tradycją i kulturą.

Dodaj komentarz