Gastronomia na wakacjach w Międzywodziu

Gastronomia jest bardzo popularnym tematem w ostatnim czasie. Każdy z nas stara się zapoznać z nowinkami w tej kwestii oraz nabrać doświadczenia w ocenie restauracji. Biorąc pod uwagę ten fakt, interesujące jest to, że większość turystów wybierających się na wakacje, zapomina o tym elemencie. Niezwykle istotnym zresztą, który przecież pomaga nam przeżyć nasz pobyt w komforcie. Celem wybrania najlepszej dla nas opcji wyżywienia, musimy zapoznać się z kilkoma dostępnymi ofertami. Pierwsza, która przychodzi nam do głowy, to wyżywienie wliczone w cenę pobytu, które ma więcej minusów niż plusów niestety. Jest to najdroższa opcja, która proponuje nam jedzenie niskiej jakości, a dodatkowo nie dostosowuje się do naszych upodobań i stosowanych diet. Samodzielne gotowanie to dobry pomysł, jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, choć wiąże się to z obowiązkiem, który przecież powinien zostać w domu. Ostatnią i najkorzystniejszą propozycją jest stołowanie się w lokalnych restauracjach. Te różnią się znacząco i zawsze możemy dostosować cenę do naszych możliwości finansowych. Dodatkowo płacimy tylko za to, co zamówimy, a wybierać możemy to, co rzeczywiście lubimy, w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianego jedzenia w miejscu pobytu.

Międzywodzie to mała nadmorska wieś, która znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim. Jej największym atutem jest położenie, które pozwala na swobodne korzystanie zarówno z Morza Bałtyckiego jak i Zalewu Kamieńskiego. To pozwala swobodnie wybierać akwen, w zależności od panującej pogody. Nie zapominajmy, że miejscowość znajduje się również na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, co czyni to miejsce niezwykle urokliwym i przesyconym naturą. Widoki są rzeczywiście wspaniałe, a dodatkową korzyścią jest duża oferta atrakcji. Wśród nich znajdą się także zabytki. Gastronomia jest na bardzo wysokim poziomie, mimo że ceny nie są wygórowane. Znajdujące się tu restauracje zachęcają świeżymi posiłkami, lokalnymi przysmakami i niesamowitym położeniem. Nad morzem jest mnóstwo atrakcji, którymi można zająć sobie wolne chwile. Może to być np. jazda konna brzegiem Bałtyku. Warto rozważyć każdą opcję.

Wybierając Międzywodzie jako miejsce wypoczynku na pewno się nie zawiedziemy. Dostępna jest tutaj doskonale rozbudowana baza noclegowa – https://meteor-turystyka.pl/, która oferuje liczne opcje nocowania. Znajdziemy tu hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy pola namiotowe. Każdy z pewnością wybierze odpowiednie dla siebie miejsce. Ceny noclegów zaczynają się w tej miejscowości od 25 złotych za osobę.

5 przemyśleń nt. „Gastronomia na wakacjach w Międzywodziu

  1. Rzeczywiście jedzenie to ważny punkt wycieczek, czasami wybieramy miejsce pod względem tego gdzie można dobrze zjeść i przenocować ;))

  2. @Antopol u mnie akurat jedzenie akurat aż tak bardzo nie determinuje miejsca wypoczynku, myślę, że wszędzie można znaleźć jakąś dobrą knajpę :)

  3. Albo dobry fast-food 😛 Wpis dotyczy gastronomii, więc wyraziłem swoją opinię 😉 każdy jedzie tam gdzie chce, ja akurat lubię dobrze zjeść w miejscu w którym nocuję.

  4. Ja też lubię odwiedzać restauracje i smakować lokalne przysmaki, bo tylko na wakacjach pozwalam sobie na taką swobodę w fastfoodach i słodyczach :)

Dodaj komentarz